П`ятниця
19.10.2018
06:42
Категорії розділу
Анонсуємо [152]
Змагаємось [4]
Вітаємо! [52]
Входимо на сайт

Шукаємо
Календар
«  Листопад 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Співпрацюємо
Архівуємо
Обліковуємо

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Cайт вчителів початкових класів м.Славутича
Головна » 2016 » Листопад » 18 » Семінар-практикум «Адаптація першокласників до навчання на засадах компетентнісного підходу»
12:06
Семінар-практикум «Адаптація першокласників до навчання на засадах компетентнісного підходу»

17 листопада 2016 року відбувся семінар для вчителів початкових класів, практичних психологів, вихователів  старших груп дошкільних навчальних закладів. Семінар працював в рамках роботи міського методичного об"єднання"Майбутній школяр". Основна мета семінару – ознайомити присутніх з особливостями роботи з дітьми 6-річного віку в системі особистісно-орієнтованої освіти. Для першокласників, що навчаються у стінах дитячого садка, умовою успішного навчання є ті види діяльності, якими вони  займалися в старшій групі.  Тому вчителі та вихователі продовжують включати гру в навчальний  процес , яка  має особливе значення для формування уміння вчитися. У дошкільному закладі важливо забезпечити зв'язок вихованців і педагогів дитячого садка і школи.
Вступ до школи — переломний момент у житті дитини. Він пов'язаний з новим типом стосунків з оточенням (ровесниками й дорослими), новим видом основної діяльності (навчальної, а не ігрової). У житті дитини змінюється все: обов’язки, оточення, режим. Це «кризовий період» у житті дитини, і ця «криза» виявляється у тому, що свої ігрові потреби дитина має задовольняти навчальними способами. Вирішальну роль тут відіграє сформований у дошкільному віці рівень готовності до школи.                                                                  

Отже, щоб виховати всебічно розвинену дитину, потрібно організувати творчу співпрацю між   батьками, вчителями  і вихователями.                                                                                                                                                           
Рекомендації семінару-практикуму «Адаптація першокласників до навчання на засадах компетентнісного підходу»

З метою профілактики дезадаптації учнів, прогнозування труднощів у навчанні та шляхів їх вирішення, а також
психолого-педагогічного супроводу учнів 1-х класів, які мають ознаки дезадаптації («група ризику»), обов’язковості дошкільної освіти для дітей старшого дошкільного віку, забезпечення необхідних умов функціонування та розвитку дошкільної освіти рекомендуємо:

1. Здійснювати психолого-педагогічну підтримку різних категорій  педагогічних працівників щодо навчання, виховання і розвитку  5-6 річних дітей.
2. Продовжувати самоосвітню роботу з теми «Адаптація  першокласників» у популяризації роботи вчителів, вихователів,  практичних  психологів дошкільних навчальних закладів міста.
3. Продовжувати планувати та використовувати у роботі з дітьми    дошкільного та молодшого шкільного віку  різноманітні ігрові   завдання для розвитку дрібної моторики, тактильних відчуттів,  слухового і  зорового сприйняття .
4. Вивчати індивідуальні особливості дітей та визначати    причини   труднощів у навчанні та вихованні.
5. Проводити  корекційно - розвивальні заняття з дітьми «групи  ризику».
6. Враховувати вікові та індивідуальні психологічні особливості дітей.       
7. Підтримувати і заохочувати прояви активності в освітній роботі  скутих, сором’язливих, тривожних дітей. 
8. Підтримувати  дитину в її бажанні добитися успіху, створювати  « ситуацію успіху». 

Шановні колеги, пропонуємо вам завітати на веб-сайт https://www.ed-era.com/mon.html, де розміщені оновлені навчальні програми для початкової школи, які затверджено Наказом МОН.  Щоб полегшити впровадження оновлених програм, EdEra спільно з МОН підготувала поради для вчителів, методичні рекомендації, збирає додаткові навчальні матеріали, які будуть розміщені у вільному доступі. Приємного та продуктивного навчання!

Мороз О.І., методист центру 

Категорія: Анонсуємо | Переглядів: 183 | Додав: Elena | Теги: Адаптація першокласників | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar